Wybierz dom dla siebie

Katalog domów szkieletowych

Dlaczego klienci pokochali domy od HomeInBox? Powodów są dziesiątki!  Szybkość budowania, łatwość modernizacji, energooszczędność, niska bezwładność cieplna, dowolność kształtu bryły, brak prac mokrych, fantastyczny komfort użytkowania to tylko nieliczne argumenty przemawiające za technologią  szkieletową.

Własne mieszkanie to spełnienie marzeń wielu osób. Wybór konkretnego projektu domu oznacza decyzję na długie lata. Dom może być jednorodzinny, wielorodzinny, parterowy, półtorakondygnacyjny, dwukondygnacyjny albo bliźniaczy. Domy szkieletowe różnią się między sobą wieloma aspektami, np. powierzchnią, rodzajem elewacji, ilością pomieszczeń czy też ceną. Interesuje Cię konstrukcja szkieletowa budynku? Doceniasz trwałe, nowoczesne i szybkie w realizacji budownictwo? Katalog domów szkieletowych od HomeInBox to pierwszy krok przybliżający do spełnienia marzeń o własnym domu w ekologicznym wydaniu.

Sprawdź katalog domów HomeInBox
i wybierz system, który spełni Twoje oczekiwania
oraz potrzeby wszystkich mieszkańców!

Sprawdź katalog domów HomeInBox i wybierz system, który spełni Twoje oczekiwania oraz potrzeby wszystkich mieszkańców!

Wyjątkowe projekty drewnianych domów szkieletowych

Domy szkieletowe to korzystna alternatywa dla domów tradycyjnych, czyli murowanych. Pojęcie „szkieletowe” odnosi się do drewnianej konstrukcji ścian. To domy energooszczędne, trwałe, a co bardzo istotne — wyróżniające się szybkością budowy. Stan deweloperski szkieletowego domu można osiągnąć już po 3 miesiącach od rozpoczęcia prac. Nowoczesna technologia zyskuje zwolenników w świecie solidnego budownictwa.

Domki drewniane, ale i każde inne, wymagają konkretnego planu. To oczywiście projekty architektoniczne. Wyjątkowe projekty drewnianych domów szkieletowych przeniesione na plac budowy, spełniają oczekiwania i potrzeby przyszłych domowników. Odpowiedni projekt jest potrzebny do rozpoczęcia prac i dopełnienia wszystkich formalności.

Katalog domów szkieletowych to wizualny i opisowy zbiór domów z drewna. Może być idealnym rozwiązaniem architektonicznym lub inspiracją, dzięki której stworzymy koncepcję perfekcyjnego domu o konstrukcji szkieletowej. Nie masz pomysłu na własny - wymarzony dom? W naszym katalogu nie ma tego, czego szukasz? Napisz do nas lub zadzwoń, a wykreujemy dla Ciebie unikatowy projekt!

Dom szkieletowy do własnego montażu

Domy drewniane szkieletowe i domy prefabrykowane o szkieletowej konstrukcji mają wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość własnego montażu. To rodzaj budownictwa, który można wykonać samodzielnie krok po kroku, zgodnie z instrukcją. W HomeInBox przekazujemy Klientom wszelkie niezbędne informacje, jak postawić dom w sposób szybki, przyjemny i niezwykle efektowny. Instrukcja obsługi prezentuje konkretne etapy, umożliwiając bezproblemową realizację projektu.

Dom jednorodzinny lub szkieletowy do własnego montażu to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy. Brak konieczności korzystania z usług ekip budowlanych oznacza więcej pieniędzy w portfelu. To zdecydowana redukcja kosztów. Na każdym etapie montażu drewnianego domu, możesz liczyć na wsparcie profesjonalnej ekipy z HomeInBox. Warto pamiętać, że dom szkieletowy oznacza czysty plac (pozbawiony np. betonu, piachu i związków chemicznych) podczas budowy.

Dom szkieletowy – szybko, tanio i bezpiecznie

Katalog domów szkieletowych to przede wszystkim piękne, estetyczne i funkcjonalne projekty domów drewnianych. To połączenie wyjątkowych pomysłów, ponadczasowych konstrukcji i mocnego, certyfikowanego drewna. Domy drewniane, czyli:

  • Szybko — dom murowany stawiany jest latami, a dom szkieletowy w przeciągu kilku miesięcy. Błyskawiczna budowa nie oznacza obniżonej jakości. Wręcz przeciwnie! Szkieletowe konstrukcje idealne do samodzielnego montażu to synonim wytrzymałych budynków.
  • Tanio — domy szkieletowe, chociaż niezwykle nowoczesne, nie są równoznaczne z droższą od murowanej inwestycją. W większości przypadków postawienie domu jednorodzinnego, drewnianego może oznaczać niższe koszty. Wszystko zależy od wykorzystywanych technologii.
  • Bezpiecznie — budynki narażone są na zagrożenia, również o szkieletowej konstrukcji. Jednak doskonałej jakości drewno od HomeInBox i staranna jakość wykonania - maksymalnie minimalizuje niebezpieczeństwo.

Projekty domów o różnej powierzchni

Dom tymczasowy to bardzo często dom do 30 m². Dom do 70 m² stanowi doskonałą propozycję budynku mieszkalnego — jednorodzinnego. Im większy metraż, tym więcej przestrzeni i możliwości. Przeciętny polski dom to od 126 do 150 m² powierzchni użytkowej. A Ty, jakiego budynku poszukujesz?

Projekty domów szkieletowych w naszym katalogu wyróżnia elastyczność i różnorodność. Znajdziesz tutaj nie tylko dom 70 m² bez pozwolenia, ale również rozbudowane konstrukcje. Domy drewniane od HomeInBox o różnej powierzchni mają cechy wspólne. To funkcjonalność, bezpieczeństwo i perfekcyjnie zaprojektowana przestrzeń, w której pomieszczenia tworzą idealną całość. Warto pamiętać, że metraż ma ogromne znaczenie w kontekście poczucia komfortu, prywatności i użyteczności.

Dom szkieletowy dla całej rodziny

Szkieletowe domy są często wybierane przez całe rodziny, dla których liczy się komfort i najlepszy stosunek jakości do ceny. Domki drewniane o konstrukcji szkieletowej swobodnie pomieszczą wszystkich domowników, zapewniając harmonię wnętrza. To budynki, które oprócz niepodważalnych atutów (takich jak: wytrzymałość, szybkość produkcji i montażu, nowoczesność, ponadprzeciętna estetyka), kryją w sobie jeszcze inne zalety.

Domy jednorodzinne, szkieletowe to błyskawiczny czas realizacji oraz ekologiczne rozwiązania! Drewniana konstrukcja oznacza naturalne materiały, które tworzą mikroklimat sprzyjający zdrowiu. To bardzo ważne dla rodzin z dziećmi lub z osobami starszymi. Wnętrza domów szkieletowych minimalizują ryzyko rozwoju alergii i zachorowań. Domy szkieletowe to mniej bakterii, roztoczy i grzybów, a za to olejki eteryczne wydzielające się z drewna o właściwościach uspokajających. Zatem drewniany dom pozytywnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale również samopoczucie całej rodziny! Poza tym to naturalne piękno połączone z przytulnością.

Dom szkieletowy jedno- czy wielorodzinny?

W prawie budowlanym nie istnieje definicja budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Nie ma sprecyzowanego metrażu dla obu kategorii. Budynek mieszkalny jednorodzinny określany jest jako:

„Budynek wolno stojący albo budynek w zabudowie bliźniaczej, szeregowej lub grupowej, służący zaspokajaniu potrzeb mieszkaniowych, stanowiący konstrukcyjnie samodzielną całość, w którym dopuszcza się wydzielenie nie więcej niż dwóch lokali mieszkalnych albo jednego lokalu mieszkalnego i lokalu użytkowego o powierzchni całkowitej nieprzekraczającej 30% powierzchni całkowitej budynku”.

Wszystko, co nie wpisuje się w koncepcję domu jednorodzinnego to z zasady budynek wielorodzinny. Domy szkieletowe nie znają ograniczeń. Mogą być zarówno sezonowe, jak i całoroczne. Domki drewniane można dostosować do wymarzonego stylu, a powierzchnię budynku do potrzeb i oczekiwań. To, który projekt domu szkieletowego będzie lepszy (jedno- czy wielorodzinny), zależy tylko i wyłącznie od preferencji inwestora oraz ilości potencjalnych domowników.

Jakie elementy wpływają na cenę domu szkieletowego?

Na koszt budowy domu w technologii szkieletowej wpływa wiele czynników. Głównym jest oczywiście rodzaj projektu. Wielkość budynku, stopień trudności, typ konstrukcji i jakość oraz ilość materiałów to wszystko ma znaczenie.

Cena domu wyróżniającego się konstrukcją szkieletową jest uzależniona od prac koniecznych do wykonania oraz dodatkowych udogodnień. Posadzka, instalacje, ogrzewanie, klimatyzacja, rekuperacja… dom szkieletowy to ogrom możliwości! Koszty zależą od zakresu prac, indywidualnych preferencji, materiałów i urządzeń, ilości elementów ponad podstawowe standardy. Na cenę domu szkieletowego wpływają zarówno podstawowe czynniki np. ilość kondygnacji, rodzaj dachu, wielkość powierzchni użytkowej, jak i detale projektu np. fundamenty, okna, drzwi, prefabrykaty.

Koszt budowy domu szkieletowego

Zastanawiasz się, ile kosztują domy szkieletowe? Ceny znacząco różnią się od siebie. Sama konstrukcja może kosztować od 450 zł/m². Dom pod klucz to nawet 7500 zł/m². Szacuje się, że najtańszy dom z drewna w stanie deweloperskim oznacza inwestycję na około 1000-1500 zł/m². W przypadku unikatowych i zaawansowanych projektów cena może zdecydowanie wzrosnąć. 2500 zł za m²? To nie przesada.

Domy parterowe od 76 200 zł netto, domy półtorakondygnacyjne od 81 300 zł netto, domy dwukondygnacyjne od 114 500 zł netto oto propozycja od HomeInBox. Skontaktuj się z nami w celu uzyskania indywidualnej i rzetelnej wyceny. Możesz wybrać budynek z naszego katalogu domów szkieletowych. My dostosujemy mieszkanie do Twoich potrzeb i sporządzimy kosztorys. Możesz również pokazać nam swoje inspiracje, określić oczekiwania, aby uzyskać kompleksową odpowiedź na pytanie: ile kosztuje mój wymarzony dom szkieletowy?

Domy szkieletowe z HomeInBox

W katalogu domów szkieletowych znajdują się ponadczasowe projekty od HomeInBox. To zachwycająca kolekcja budynków, które wyróżnia estetyczny design i funkcjonalność. Znajdziesz tutaj projekty w każdym stylu o różnej ilości kondygnacji oraz powierzchni. Domy szkieletowe HomeInBox mają za zadanie spełniać oczekiwania w każdym calu. To propozycje wytrzymałe, dopracowane i szybkie w samodzielnym montażu. Nasze projekty wyróżnia ekspresowy czas realizacji i certyfikowane drewno konstrukcyjne. Dopracowane w każdym detalu domy szkieletowe HomeInBox, podbijają rynek budowniczy!

Od lat zajmujemy się profesjonalnymi usługami związanymi z budowaniem domów o konstrukcji szkieletowej z materiałów o najwyższej jakości. Podążamy za nowoczesnymi i ekologicznymi rozwiązaniami, nieustannie podnosząc kompetencje. Możesz na nas liczyć od kreowania projektu po dostarczenie elementów konstrukcyjnych i tworzenie dokumentów końcowych. Wiemy, jak zrealizować dla Ciebie dom marzeń — dostarczamy kompleksowe i przemyślane rozwiązania w postaci gotowych konstrukcji budynków o dowolnej powierzchni.

Projekt, pomiary geodezyjne, płyta fundamentowa, posadzki (jastrych), wymiarowa konstrukcja, instrukcja obsługi, prefabrykaty, półprefabrykaty, instalacja wodno-kanalizacyjna i elektryczna, klimatyzacja, rekuperacja, aż wreszcie wykończenie pod klucz… Domy szkieletowe z HomeInBox to profesjonalna usługa i oszczędność czasu oraz nerwów inwestora.