Najczęściej zadawane pytania

FAQ

1Czy warto budować dom szkieletowy?
Oczywiście, że warto! Domy szkieletowe to energooszczędność, która znacząco wpływa na redukcję kosztów ogrzewania. To również budynek o korzystnym, innym klimacie niż budynek murowany. Budownictwo szkieletowe wyróżnia się mikroklimatem pozytywnie wpływającym na samopoczucie i zbawiennym dla alergików.
2Czy dom szkieletowy jest całoroczny i bezpieczny?
Zdecydowanie tak. Dom szkieletowy od HomeInBox spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa związane z ogniopalnością, jak i trwałością. W budynku można mieszkać nieustannie – pora roku nie wpływa na komfort użytkowania.
3Jak długo należy czekać na dom od HomeInBox?
Nie dłużej niż miesiąc. Dokładny czas zależy przede wszystkim od zakresu prac i stopnia trudności projektu.
4Czy istnieje możliwość wykonania projektu indywidualnego?
Oczywiście, że tak! Jako HomeInBox specjalizujemy się w indywidualnych projektach, a w szczególności w skomplikowanych domach szkieletowych. Stworzymy dom Twoich marzeń. Przeczytaj więcej: projekt indywidualny.
5Jaki rodzaj drewna wykorzystujecie przy realizacji projektu?
Wykorzystujemy wyłącznie przebadane drewno najwyższej jakości z certyfikatem CE. Używamy drewna z drzew iglastych, świerków, sosen.
6Czy dom szkieletowy można przebudować lub rozbudować?
Jak najbardziej. Możliwość sprawnej modernizacji domów to ogromna zaleta technologii szkieletowej. Co więcej, w przypadku przebudowy i rozbudowy budynku szkieletowego na miejscu prac nie pozostaje gruz oraz pył (jak w przypadku domów murowanych) i każdy remont wykonamy znacznie szybciej.
7Skąd będę wiedział, jak złożyć dom?
To naprawdę proste! Do każdego domu przygotowujemy indywidualną instrukcję. Dostarczamy schemat rozkładu każdej ściany, a także plan montażu elementów budynku krok po kroku tak, aby powstał dom szkieletowy. Poza tym na każdym etapie realizacji możesz na nas liczyć. Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod adresem mailowym i numerem telefonu.
8Czym najlepiej ogrzewać dom szkieletowy?
Domy szkieletowe są bardzo ciepłe, dzięki czemu do ogrzania potrzebują znacznie mniej energii niż w przypadku domów murowanych. Istnieje wiele możliwości grzewczych. Do wyboru: ogrzewanie elektryczne lub gazowe, opał ciekły lub stały, pompy ciepła, klimatyzacje, panele na podczerwień, maty grzewcze podłogowe. Dom szkieletowy nie oznacza ograniczeń! Każde źródło ciepła, zamontowane w profesjonalny i bezpieczny sposób, może ogrzewać budownictwo szkieletowe.
9Gdzie można zobaczyć realizacje HomeInBox?
Po wcześniejszym kontakcie z firmą, zapraszamy m. in. do Katowic, Wrocławia czy Koszalina. Tam powstały budynki zrealizowane przez naszą firmę - matkę.
10Ile kosztuje dom szkieletowy?
Jak w wielu przypadkach to zależy. Cena uzależniona jest od samego projektu i wielu czynników m.in. wielkości budynku, zakresu prac, rodzaju materiału, indywidualnych preferencji. Rozrzut cenowy jest ogromny. Od 450 zł/m2, gdy liczymy samą konstrukcję do 7500 zł/m2 za budynek pod klucz. Zapraszamy po indywidualną wycenę do HomeInBox.
11Dlaczego warto wybrać drewnianą konstrukcję szkieletową?
Drewno to naturalny, ekologiczny i trwały materiał, który ma wiele zalet. Domy z drewna są energooszczędne i ciepłe, a do tego piękne. Drewniana konstrukcja szkieletowa to również rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ koszt jej budowy jest zwykle niższy niż w przypadku tradycyjnych metod budowania.
12Jak wykonać montaż drewnianej konstrukcji domu szkieletowego?
Montaż drewnianej konstrukcji domu szkieletowego to proces, który wymaga wyłącznie odpowiednich umiejętności i narzędzi. Na początku należy ułożyć na podłodze słupki drewniane, a następnie po skręceniu szkieletu postawić go do pionu na obrzeżach płyty fundamentowej, tworząc tym samym ściany zewnętrzne. Następnie umieszczamy belki stropowe na szczytach ścian, pomiędzy które montujemy izolację termiczną, a później układamy płyty drewnopochodne. Kolejnym krokiem jest montaż dachu. Dach składa się z belki kalenicowej, połaciowej oraz pokrycia dachowego. Na koniec warto zainstalować izolację termiczną wewnątrz ścian i pod dachem, aby zapewnić ciepło i komfort mieszkania. Montaż drewnianej konstrukcji szkieletowej to proces, który można wykonać samodzielnie.
13Ile kosztuje zaprojektowanie domu?
W przypadku zakupu domu z HomeInBox kompletny projekt wraz z pozwoleniem na budowę jest już wliczony w cenę domu, więc nie musisz się obawiać dodatkowych kosztów.
14Dom do 100.000 zł?
Dom do 100.000 zł można uzyskać jedynie dzięki prefabrykacji, poprzez obniżenie kosztów podczas produkcji domu lub poprzez własny montaż na placu budowy.
15Dom murowany zamiast domu szkieletowego?
Rodzaj konstrukcji budynku jest rzeczą indywidualną. W Polsce pomimo znacznego rozwoju budownictwa szkieletowego panuje nadal bardzo duża tradycja do domów murowanych, lecz uwzględniając czas realizacji, koszty oraz komfort życia coraz więcej osób wybiera dom szkieletowy.
16Ile kosztuje dom do 70 m²?
Porównując domy o metrażu do 70m² z domami wielogabarytowymi np. 160 m², cena za m² jest znacznie mniej atrakcyjna ze względu na mały metraż. Ceny domu 70 m² sięgają kwot 150-300 tys. złotych.
17Czy mogę zamówić u Was cały dom?
Oczywiście że tak! Znaczna większość domów Home In Box jest produkowana, montowana oraz wykańczana przez nasze ekipy budowlane.